• Poplatky

• V zmysle /link/ VZN: 237. O určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a v školských zariadeniach, ktorých zriaďovateľom je mesto Košice :: Oficiálne stránky mesta Košice (kosice.sk) sa od 1.1.2024 mení výška príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov spojených s pobytom dieťaťa v MŠ.

Jednotná výška príspevku je pre všetky deti v MŠ 50 eur. Príspevok v MŠ sa neuhrádza za dieťa, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné a ak zákonný zástupca dieťaťa o to písomne požiada a je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi. Príspevok sa uhrádza do 10. dňa príslušného kalendárneho mesiaca.

Číslo účtu: IBAN: SK14 5600 0000 0004 4248 0080

50 €

Platí sa za každé dieťa, ktoré navštevuje materskú školu mimo výnimiek, ktoré vymedzuje v zmysle uvedeného zákona školský poriadok.

Zahŕňa poplatky za teplo, vodu, energiu, čistiace prostriedky a režijné náklady materskej školy.

Platba príspevku Rodičovského združenia je 7,- €. Tieto finančné prostriedky sú účelovo viazané na skvalitnenie materiálového zabezpečenia výchovno – vzdelávacieho procesu v materskej škole (edukačný materiál, zariadenie tried, spotrebný materiál a p.).

Údaje k bezhotovostnej úhrade rodičovského príspevku

Číslo účtu: IBAN: SK64 0200 0000 0017 1788 2957

variabilný symbol: aktuálny mesiac úhrady

správa pre prijímateľa: priezvisko a meno dieťaťa.

7€

Finančný limit za stravu na jeden deň pobytu v MŠ je nasledovný:

desiata:     0,55 €;
      obed:        1,30 €;
      olovrant:   0,45 €:
      spolu:       2,30 €.

Príspevok na jedno jedla, ktorý uhrádza zákonný zástupca dieťaťa vo výške nákladov na nákup potravín pre diétne stravovanie je nasledovný:

desiata:     0,65 €;
      obed:        1,50 €;
      olovrant:   0,55 €:
      spolu:       2,70 €.

Peňažný predpis za stravu na aktuálny mesiac je potrebné uhradiť do 5.dňa v mesiaci.

Číslo účtu k úhrade stravného je: IBAN: SK07 5600 0000 0004 4248 9130