• 1. Zápis a podmienky prijímania detí do MŠ Azovská 1, v šk. roku 2024/2025

2.  VZN: 237. O určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a v školských zariadeniach, ktorých zriaďovateľom je mesto Košice :: Oficiálne stránky mesta Košice (kosice.sk)

3. Tlačivo:  Žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ

4. Informácia k dotáciám na stravu

6. Určenie spádovosti MŠ

Nariadenie o spádových materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice a o mieste a termíne podávania žiadostí o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie pre nasledujúci školský rok.

Viac informácií tu: Určenie spádovosti

5. 2% z dane  - TlačivoVyhlásenie

Potvrdenie o zaplatení dane

VÁŽENÍ  RODIČIA

venujte 2% (3%) zaplatenej dane

Podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov môžete poskytnúť 2% (3%)z dane v prospech Vami vybranej organizácie. Nepredstavuje to žiaden výdaj navyše. Daň musíte zaplatiť celú a môžete sa iba rozhodnúť či 2% (3%) z nej pôjdu do štátneho rozpočtu, alebo na podporu

Rodičovského združenia pri Materskej škole Azovská 1, Košice

IČO – 35556048

Ako poukázať 2%(3%) :
      Postup pri poukazovaní 2% sa líši podľa toho či ste zamestnancom, podávate daňové priznanie ako fyzická osoba, alebo ste právnická osoba.

Ak ste zamestnaný:
      •    požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane
      z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
      a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2023 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
      b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2023 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2023 dobrovoľnícky pracovali.
      •    Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2% dane, uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
      •    2% môžete venovať aj prostredníctvom http: //www.dvepercenta.sk, alebo prostredníctvom nášho web sídla
      •    Fyzické osoby poukazujú v roku 2024 2% z dane, dobrovoľníci môžu poukázať až 3% z dane!
      Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 28.04.2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
      Oslovte svojich priateľov a kolegov v práci, aby využili možnosť slobodnej voľby a poukázali 2% z dane pre rozvoj materskej školy, ktorú navštevuje Vaše dieťa.
      Získané finančné prostriedky budú použité na skrášlenie prostredia materskej školy, aby tu Vaši najmenší prežili krásne chvíle detstva na ktoré budú s radosťou spomínať.
       Tlačivá sú k dispozícii na stiahnutie na web sídle školy a u triednych učiteliek a po ich vyplnení ich môžete osobne doručiť na príslušný daňový úrad podľa Vášho bydliska, prípadne odovzdať triednym učiteľkám, alebo osobne riaditeľke školy do 27.4.2024

Ďakujeme                                                            Vaše deti a kolektív